התקנת שיש למטבח – איך זה עובד?

יש הבדל בין התקנת שיש במטבח חדש לחלוטין לעומת החלפת שיש במטבח קיים, אך בשני המקרים יש דבר אחד משותף וזה הצורך בעבודה מקצועית ומדויקת.

למשטחי שיש למטבחים יש שני תפקידים עיקריים. התפקיד הראשון הוא להשלים את המראה העיצובי הנבחר למטבח כולו, והתפקיד השני הוא לשמש כמשטח פונקציונאלי לפעולות השונות הנדרשות במטבח. זו הסיבה שמשקיעים מחשבה רבה בבחירת סוג השיש והתאמתו למטבח הביתי, אך מלבד השיש עצמו, יש נושא נוסף המחייב התייחסות רצינית וזה התקנת השיש.

כיצד מתקינים שיש למטבח?

לאחר בחירת השיש, יש לחתוך אותו בהתאם למידות המטבח. תהליך חיתוך השיש חייב להיות מדויק ולהיעשות לאחר מדידות יסודיות ועל ידי ציוד מתאים. חיתוך מקצועי הוא חיתוך הנעשה בדיוק לפי המידות הנדרשות, גם בקצוות השיש וגם במקומות בהם השיש אמור להשתלב עם מרכיבים אחרים, כמו כיור, ברז, צינור ניקוז וכן הלאה. כדי לבצע חורים בשיש, יש צורך במקדח יהלום לשיש, המאפשר קידוח בחומרים קשים מבלי לפגוע במשטח העבודה עצמו.

השלב הבא הוא הדבקת השיש. ההדבקה נעשית באמצעות חומרים מיוחדים, המייצבים את השיש בצורה ישרה על הארונות. גם ההדבקה חייבת להיות מדויקת ומקצועית, אחרת עלולות להיות השלכות כמו פגיעה ברמת עמידות השיש במשך הזמן, זווית שאינה ישרה ומראה לא אסתטי שישליך על עיצוב המטבח כולו.

מלבד השלבים בהתקנת השיש במטבח, יש גורמים נוספים המשפיעים על ההתקנה עצמה. אין דומה ההתקנה של שיש במטבח חדש לחלוטין, להתקנת שיש במטבח קיים. כאשר מדובר בשיפוץ מטבח, יש צורך להחליט האם השיש החדש יותקן על המשטח הקיים או שבמקביל להחלפת השיש מחליפים גם את המשטח. מלבד העלות הכספית, צריך לקחת בחשבון גורמים נוספים כמו היקף השיפוץ בו מעוניינים. כדי לקבל החלטה מושכלת, חשוב להתייעץ עם גורמים מקצועיים שיוכלו לבחון את הנתונים הקיימים ולסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

כדי לבצע את התקנת השיש בצורה איכותית ומדויקת, חשוב לבחור בחברה בעלת מוניטין והמלצות, הידועה ברמת גימור גבוהה ועבודה מקצועית לכל אורך התהליך, החל מייעוץ ראשוני ועד להתקנת השיש בבית הלקוח.

משרד פרסום דיגיטלי