כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא בטיחות עם כלי עבודה ידניים

הישראלים ידועים בכך שהם אוהבים לעבוד עם כלי עבודה ואוהבים לבצע את העבודות בבית שלהם  בעצמם. הישראלי לעולם לא יקרה לאיש מקצוע שיבצע את העבודה אם הוא יכול להימנע מכך ויעדיף תמיד לקדוח, לצבוע, לדפוק או לעשות כל עבודה אחרת לבדו ללא עזרתו של איש מקצוע. כמובן שלצורך כך יש להצטייד בכלי עבודה מתאימים ועל כן ניתן להבין מדוע ישנם כל כך הרבה חנויות לכלי עבודה ברחבי ישראל. אך ניתן לומר בפה מלא כי אם אתם עומדים לעשות שימוש בכלי עבודה ידניים אתם צריכים להקפיד הקפדה יתרה על נושא הבטיחות. חדרי המיון מלאים באנשים אשר לא הקפידו על כללי הבטיחות ואשר בעקבות שימוש לא נכון בכלי עבודה גרמו לפציעות לעצמם או לקרובים שלהם. דבר שנראה לא מזיק כמו פטיש, בורג חץ או מקדחה יכול בידיים לא מיומנות לגרום לנזקים עצומים וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון.

הרחיקו מהישג ידם של ילדים

ללא ספק אם יש אוכלוסייה בבית אשר חשופה יותר לפציעות או בעיות היא האוכלוסייה של הילדים. אתם חייבים להבין כי ילדים (והכוונה גם לנערים ונערות בגיל ההתבגרות) חשופים מאוד לפציעות מכלי העבודה הידניים ואתם חייבים להגן עליהם בכל מחיר. בשום פנים אל תתנו לילדים להשתמש לבד בכלים ואין זה משנה אם מדובר על מברג או בורג חץ. גם אם הילד מתעקש לעשות שימוש בכלי העבודה אתם צריכים להסביר לו באופן מדוקדק את כללי ההתנהגות ולהבהיר לו בדיוק רב מה הוא צריך לעשות וכיצד עליו לעשות זאת תוך שאתם משגיחים עליו לכל אורך העבודה. רק כך תבטיחו כי לא תקרנה תקלות בטיחותיות ופגיעות פיזיות לילדים.

קבעו נהלי עבודה מתאימים

נקודה נוספת שאתם חייבים לתת עליה את הדעת היא העובדה כי אתם חייבים לקבוע נהלי עבודה מתאימים בעת השימוש בכלי העבודה. כחלק מכך עליכם להשתמש במשקפי מגן, בנעלים מתאימות, בכפפות ובבגדים נוחים שלא יפריעו לכם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

 

 

 

משרד פרסום דיגיטלי