כמה פשוט, ככה מסובך: איך קודחים חור בקיר?

אם אתם מעוניינים לקדוח לבד חור בקיר בטון, יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שניגשים למשימה.

כמה מסובכת יכולה להיות קדיחת חור בקיר? על פניו זה נשמע כמו פעולה פשוטה, שכל אחד יכול לבצע. האמת היא, שבמקרים רבים אכן אפשר לקדוח חור בקיר ללא עזרה של גורם מקצועי, אך לשם כך חשוב להצטייד בידע מתאים.

מה חשוב לדעת על קדיחת חור?

כדי לקדוח חור בצורה מדויקת ואסתטית יש שלושה דברים עיקריים שצריך לדעת: במה להשתמש, איך להשתמש ולמה חשוב לשים לב.

במה להשתמש – אחד הדברים החשובים שצריך לדעת, לפני שניגשים לקדוח חור בקיר, היא שיש צורך במקדח ובורג מתאימים נכון ובורג לבטון. המקדח הנכון מכונה "וידיה" ואפשר לזהות אותו לפי הסימן בצורת ח המולבש על קצהו. רק לשם ההשוואה, כאשר רוצים לקדוח חור בעץ או בברזל צריך להשתמש במקדחים וברגים מסוג שונה. בנוסף, המקדח והדיבל צריכים להיות זהים בקוטרם, מלבד מקרים בהם קודחים בקיר בטון המתפורר מעט, ואז יש לבחור דיבל גדול מהמקדח בחצי מ"מ.

איך להשתמש – כדי לקדוח בצורה ישרה יש לוודא שהנקודה בה אתם מעוניינים לקדוח אינה נמצאת מעל לגובה העיניים שלכם,  ואם היא גבוהה יותר, עמדו על סולם. ברגע הקידוח, צריך לאחוז את המקדחה בשתי נקודות אחיזה, כדי לקדוח בקו ישר. אין צורך להפעיל כוח, רק לייצב את המקדחה והמקדח יעשה לבד את העבודה. נקודה נוספת שחשוב לדעת, היא שאין להכניס ולהוציא את המקדחה תוך כדי הקדיחה, אחרת תרחיבו את החור ותצטרכו לבחור בורג לבטון רחב יותר.

למה לשים לב – יש מספר דברים שחשוב לשים לב אליהם: המקדח צריך להיות במצב רטט ופעולת הקדיחה צריכה להיות חלקה. אם המקדח נתקע ולא מסתובב סבירות גבוהה שיש ברזל החוסם ויש להפסיק לקדוח או לעבור למקדח תואם למתכת.

כל פעולת קדיחה מתחילה בבחירת מקדחה חשמלית איכותית וטובה. אפשר להתייעץ עם גורמים מקצועיים לגבי ההבדלים בין המקדחות השונות, והאם לבחור במקדחה או בפטישון במידה ואתם קודחים בתדירות גבוהה ובמקרים נוספים.

משרד פרסום דיגיטלי