מקדח יהלום באתרי הבנייה וענף השיפוצים

תמיד רציתם לדעת למה מקדח יהלום משמש? באיזה ענפים הוא הכי פופולארי בשימוש? לדעת איך להשתמש בו בצורה הנכונה?

הרי זה כבר ידוע שלהבי היהלום, משמשים שנים רבות בענפי הבנייה והשיפוצים השונים בארץ. למעשה, אם תהיתם למה משמשת שיטת הקידוח הזו, דעו שהיא משמשת ליצירת פתחים בגדלים שונים אך לא רק. היא גם מיועדת עבור יצירת חורים בחומרים קשים וחזקים כמו, בטון, שיש, לבנים, אספלט.

איך נעשה התהליך בפועל?

קידוח יהלום עושים על ידי שימוש בכוסות שמעורבבים בהן חתיכות של יהלומים (ממש ככה). אגב, מדובר על אחת השיטות החסכוניות ביותר והמדויקות כאשר רוצים לבצע עבודות קידוחים. את העבודות ניתן לבצע בכל גודל של קידוח נדרש. מגודל של 6 מ"מ ועד גודל של 1200 מ"מ. כל שצריך לעשות הוא להרכיב מסילה מיוחדת, עליה מותקן המקדח ולהתחיל בקידוח עצמו. העבודה שתתקבל תהיה יסודית והכי חשוב – איכותית ומדויקת.

היכן נדרשות עבודות קידוח?

בעלי מקצוע מבצעים עבודות כאלה כאשר הם נדרשים לייצר פתחים בהם יותקנו המזגנים, כאשר מדובר על עבודות תשתית שיש לבצע וכאשר יש לחווט חוטי חשמל ולהעביר אותם בקירות המבנה. למעשה מלבד הדוגמאות הללו, כאשר נדרשים עבודות קידוח קצת יותר רציניות וחשובות עבור פרויקטים גדולים, אז יש כבר שימוש בציוד שונה של מקדחי יהלום. כך למשל, נוכל להביא דוגמאות לעבודות מורכבות יותר הדורשות קידוח בטון בעזרת יהלום כמו, קידוח בבטון ממוגן (קירות ממ"ד), קידוח בלבנים וקידום בשיש. לטובת קידוח בשיש למשל, יש להצטייד בציוד המתאים כמו, מקדח יהלום לשיש. כך יוצא שקידוח יהלום מתאים גם לפרויקטים קטנים וגם לגדולים ומורכבים ועל כן הוא בהחלט מהווה פתרון מוצלח ומוכיח את עצמו כיעיל ביותר.

טיפים לקידוח יהלום

ראשית עליכם לבחור את הציוד המתאים והנכון לביצוע עבודת הקידוח. לדוגמה, אם אתם מתכוונים לקדוח חורים בקוטר של מעל 30 מ"מ, עליכם לעשות שימוש בציוד ידני. כאן נזכיר שבמידה ואתם רוכשים לכם מקדחה, וודאו שהיא אכן מתאימה לשימושים רבים. אם מדובר על עבודה חד פעמית, תוכלו גם לשכור מקדחה.

בדקו את המפרט ובעיקר את מקור הכוח, שכן יש 3 אפשרויות: אוויר, הידראולי וחשמלי. אם המקדחה משמשת אתכם באתר הבנייה שלכם, וודאו שיש לכם את התנאים המתאימים ובחרו במפרט עם מקור הכוח המתאים לכם.

אם השלמתם את הטיפים שהוזכרו לעיל, כעת נשאר לכם לבחור רק כוס יהלום למקדח. זכרו אם בחרתם כוס יהלום קשה, הוא ישמש אתכם לקידוח בבטון רך ואם בחרתם בכוס יהלום רך, הוא ישמש לקידוח בבטון קשה.

משרד פרסום דיגיטלי