פתרונות עיגון מקצועיים

התאמת המיתד או העוגן הנכון חיוניים כדי לבצע עיגון בטוח וקל. לשם כך יש לדעת מה ההבדלים בין סוגי העוגנים השונים.

בענף הבנייה והתעשייה וגם במגזר הפרטי, יש צורך גבוה בפתרונות עיגון מקצועיים, ולשם כך חשוב להבין מהם סוגי הפתרונות הקיימים ובאיזה סוג יש להשתמש, כדי לוודא התאמה בין סוג המיתד או העוגן לצורך הקיים.

סוגי פתרונות עיגון

עוגנים כימיים – עוגן כימי מורכב מחומרים שונים והוא משמש כדבק חזק המזרק לתוך חור קידוח. עוגן זה מתאים בין היתר לבניית תעלות, הוספת קוצים לבטון, תוספות בנייה ושימושים רבים נוספים.

עוגני מתכת – מלבד עוגן כימי יש גם מגוון רחב של עוגני מתכת הכולל עוגני שרוול, עוגני מסמר, עוגני קוני, עוגני הברגה ועוגני קוני. כל עוגן עשוי מתרכובת מתכת אחרת ומתאים לשימוש אחר, כמו עוגן לבטון ועוגן רב שימושי.

פוליאורטן – פוליאורטן הוא חומר סינתטי המגיע במיכל ספריי, והוא משמש בעיקר לאיטום סדקים ומילוי חללים בין מחיצות של קירות, בעיקר קירות גבס. לפוליאורטן יש יתרונות רבים כאשר הבולטים הם עמידותו של החומר בפני חום, קור ורטיבות, והאפשרות למלא ולאטום באמצעותו בקלות ובמהירות.

מיתדים – מיתד הוא תושבת קטנה שנועדה לתאם בין בורג למשטח אליו הוא אמור להתחבר, כמו קיר או תקרה העשויים מבטון, גבס, לבנים וכו'. מיתדים מוכרים יותר בשם "דיבלים" והם עשויים מפלסטיק, עץ, ניילון ומתכת.

בכל קבוצה יש חלוקה לתתי קבוצות הקשורה לסוג החומר הספציפי ממנו בנוי פתרון העיגון, גודלו, צורתו והשימוש לו הוא מיועד. מלבד החלוקה לסוגים שונים יש לדעת שכל פתרונות העיגון המקצועיים צריכים לעמוד בתו תקן מקומי ובינלאומי, וזאת כדי להבטיח שימוש בטיחותי והתאמה לצרכים הייחודיים בכל שימוש. אם אינך בטוח בסוג הפתרון אותו אתה צריך, או שאתה מתלבט בין פתרונות שונים, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי ובעל ניסיון, שיוכל לסייע לך לבחור את העוגן או המיתד המתאימים ביותר עבור הצורך שלך.

מלבד התאמת פתרון העיגון לצורך, יש לוודא שימוש בציוד וכלי עבודה ייעודים והתקנה בהתאם להוראות היצרן והנחיות הספק ממנו נקנו החומרים.

משרד פרסום דיגיטלי